EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UPUES 2022 BAŞLIYOR

UPUES 2022 BAŞLIYOR

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi işbirliği içerisinde, Konya Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen "Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu"nun ikincisi (UPUES 2022), 24-27 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Ülkemizde ve uluslararası eğitim platformlarında yapılan örnek projelerin ve öğretim uygulamalarının bilimsel sonuçlarının eğitim camiası ile paylaşılması, yaygınlaştırılması, öğretmenlerin ve akademisyenlerin proje hazırlama ve uygulama deneyimlerini paydaşlara aktarmalarının amaçladığı sempozyum, üniversite-milli eğitim işbirliğinin de en önemli örneklerinden birisi oldu.

01-04 Nisan 2021'de çevrim içi olarak gerçekleştirilen UPUES 2021'e 440 Kayıtlı Bildiri, 350 Geçerli Bildiri, 63 Ersamus+ ve 287 eTwinning projesi ile 2.220 Yazar ve 3.203 kayıtlı dinleyici başvuruda bulunmuş, yurt içinden ve yurt dışından büyük bir ilgi görmüştü.

Sempozyum sonrasında yapılan değerlendirmeler ve geri dönüşler de UPUES 2022'nin daha büyük bir ilgi göreceğini müjdeledi.

24-27 Mart 2022 tarihleri arasında Necmettin Erbakan Üniversitesinde düzenlenecek UPUES 2022'nin, salgın dönemi şartlarının kısmen hafiflemiş olması sebebiyle hem çevrim içi hem de yüz yüze gerçekleştirilecek oturumlarla yapılması planlandı. Sempozyumun sunum ve tam metin dilinin Türkçe ve İngilizce olması kararlaştırıldı.

"2. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu"nda Erasmus, eTwinning, TÜBİTAK, kalkınma ajansları ile kamu kurum ve kuruluşlarının desteklediği eğitimle ilgili projeler, eğitimde ve öğretimde iyi örnekler ile projelerle ilgili araştırmalar tema olarak belirlendi.

Bu kapsamda, okullarda uygulanıp tamamlanmış olan eTwinning projeleri ile yukarda sayılan projeler ve yürütülen bilimsel çalışmaların sempozyumda bildiri olarak sunulabileceği de Sempozyum Düzenleme Kurulu tarafından belirtildi.

 

?https://2022.upues.com/index.html

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.