EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UZAKTAN EĞİTİMDEKİ ÖĞRENME KAYIPLARININ TESPİTİ İÇİN BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN PLANLANAN KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI 81 İLDE BAŞLADI.

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Kovid-19 Salgını uzaktan eğitim sürecinde ortaya çıkan öğrenme kayıplarının tespiti amacıyla Türkiye genelinde 7,8,11 ve 12'nci sınıf öğrencilerimize yönelik planlanan kazınım değerlendirme sınavı 7 ve 8'nci sınıflar için 26 Ekim 2021 Salı günü tüm Türkiye ile birlikte ilimiz okullarında da gerçekleştirildi.
UZAKTAN EĞİTİMDEKİ ÖĞRENME KAYIPLARININ TESPİTİ İÇİN BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN PLANLANAN KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI 81 İLDE BAŞLADI.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, beraberinde Müdür Yardımcımız Sayın Cemal Turan ile İpsala ve Keşan ilçelerimizde kazanım değerlendirme sınavı gerçekleştirilen ortaokullarımızı ziyaret etti.

Bakanlığımız tarafından ilk kez uygulanan kazanım değerlendirme sınavının öğrencilerimize bir yandan yüz yüze eğitime devam ederken diğer yandan varsa eksikliklerini görme ve telafi etme imkanı sağladığını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diledi.   

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimizde görevli yöneticilerimiz sınavın başarıyla gerçekleştirilmesi için sınav yapılan okullarımızı ziyaret ederek sınav süresince yerinde gözlemde bulundular.

Sınavın başarı ile gerçekleştirilmesinde emeği geçen okul yöneticisi, öğretmen ve tüm personelimize teşekkür ederiz.

İlimiz genelinde resmi ortaokullarımızda öğrenim gören 7'nci sınıf 3553, 8'nci sınıf 3451 öğrencimizin kazanım değerlendirme sınavına katılmıştır.

26-10-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.