EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık, Okul Müdürlerimiz ile Bir Araya Geldi

Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, dezavantajlı bölgelerde eğitim veren okullarımızın idarecileri ile bir araya gelerek eğitim öğretim yılının ilk dönemi için değerlendirmelerde bulundu.
Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık, Okul Müdürlerimiz ile Bir Araya Geldi

Yapılan toplantıya Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcıları Sıdkı Zehin ve Zafer Karamehmetoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Önder Arpacı, Gençlik ve Spor Müdürü Selim Ak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Roman STK Temsilcileri ile Okul Müdürlerimiz katıldı.


İlimizde dezavantajlı bölgelerde kalan okullarımızın eğitim ve diğer açılardan durumlarının değerlendirildiği toplantıda, Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, okul müdürlerine tek tek söz vererek görüşlerini aldı. İletilen talep, sıkıntı ve çözüm önerilerini dinledi ve notlar aldı.


Karşılıklı görüş alışverişi ve istişare şeklinde gerçekleşen toplantıda, özellikle öğrencilerin sürekli ve kesintili devamsızlıklarının önüne geçilmesi hususu, bu konuda diğer kurumlar ile koordineli yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerimizin çeşitli spor aktivitelerine yönlendirilmesi ve bu aktiviteleri gerçekleştirebilmeleri için verilecek altyapısal destekler, okullarda yetenek taramalarına ağırlık verilmesi, eğitimin; resim, müzik, spor kursları ile daha etkin ve çeşitli hale getirilebilmesi noktasında üretilecek projeler, öğrencilerimizin ailelerine verilen eğitim ve bilgilendirmeler, verilen sosyoekonomik destekler ve bu okullarımızdaki yönetici ve öğretmenlerimizin motivasyonunun en üst seviyeye çıkarılması konusunda yapılabilecek çalışmalar ele alındı. 


Ayrıca önümüzdeki dönemler için, kısa ve uzun vadede eğitimin kalitesi ve niteliğinin yükseltilmesi noktasında yapılabilecek çalışmalar ve hayata geçirilebilecek proje ve çözümler görüşüldü.

20-01-202320-01-202320-01-2023

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.