EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vefatının 60. Yılında Yahya Kemal Beyatlı Programı Kapsamında Edirne’de Panaller Düzenlenecektir.

Vefatının 60. Yılında Yahya Kemal Beyatlı Programı Kapsamında Edirne’de Panaller Düzenlenecektir.

Millî ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarlarımızın tüm eserlerinin ve yazar hakkında yazılmış seçkin eserlerin okunmasını, okunana her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesini, seçilen konuda bir konuşma metni hazırlanmasını, düzenlenen panel programlarında hazırlanan metnin sunulmasını amaçlayan bir yazar okuma faaliyeti olan Anadolu Mektebi, “Vefatının 60. Yılında Yahya Kemal Beyatlı” Programını 6-7 Kasım 2018 tarihlerinde ilimizde gerçekleştirilmektedir.

Anadolu Mektebi Vefatının 60. Yılında Yahya Kemal Beyatlı programı Millî Eğitim Bakanlığımız, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile Edirne Valiliğimizin himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda gerçekleştirilmektedir.

Yürütme Kurulu Başkanlığını Tarım ve Orman Bakanlığı Eski Bakanı Prof. Dr. Sayın Sami Güçlü’nün yaptığı Anadolu Mektebi Edirne Programı kapsamında 13 Şehirden 40 Panelist öğrenci 6 farklı merkezde Yahya Kemal Beyatlı’yı anlatacaklar. Ayrıca program kapsamında 12 ilden 61 panelist ve öğrenci ile 12 danışma öğretmen ilimizde misafir edilmektedir.

06-11-2018

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.