EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası Kapsamında Bilgilendirme Programı Düzenlendi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 'Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası' etkinlikleri kapsamında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul yöneticilerimize yönelik, Verem hastalığından korunma ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme yapıldı.
Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası Kapsamında Bilgilendirme Programı Düzenlendi.

Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonunda 24 Ocak 2023 Salı günü düzenlenen bilgilendirme toplantısına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Edirne İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sayın Mustafa İshak Yıldırım, Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Sayın Cem Terzi, Verem hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, korunmak için ne yapılmalı, tedavi yöntemleri nelerdir, konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Verem hastalığı, tıbbi adıyla tüberküloz (TB) damlacık yoluyla bireyden diğerine yayılan bulaşıcı bir akciğer hastalığıdır. Verem hastalığı Mycobacterium Tuberculosis isimli bakterilerden kaynaklanır. Verem hastalığı tedavi edilebilir ve verem aşısı ile önlenebilir bir hastalıktır.

24-01-202324-01-202324-01-202324-01-2023

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.