EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Atamaları

İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Atamaları

İlgi  : a)Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.

         b)Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin

            Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik.

         c)Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararı.

 

  İlimiz genelindeki İl/İlçe ve eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden Norm Kadro Fazlası/İhtiyaç Fazlası durumunda bulunanların atamaları ilgi (a) Yönetmeliğin 53’üncü maddesi kapsamında istekleri de dikkate alınarak başvuruların son günü itibarıyla belirlenen hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Norm kadro ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarının listesi Müdürlüğümüz http://edirne.meb.gov.tr internet sitesinde yayınlanacaktır.

Tüm Okul/kurum Müdürlüklerinin MEBBİS Norm İşlemleri kısmından kendi okul ve kurumlarındaki norm kadro fazlası konumunda olan öğretmenleri tespit ederek, ekli yazının norm kadro fazlası öğretmenlere imza karşılığı, her türlü iletişim yolu ile (Sms, e-posta, telefon vb.) duyurulması ve tutanak, tebliğ tebellüğ belgelerinin özlük dosyasında saklanması gerekmektedir. (Norm Kadro Fazlası Öğretmenlere duyurunun yapılmasından okul/kurum müdürleri sorumlu olacaklardır.)                                                           

İlimiz geneli eğitim kurumlarında görev yapan norm kadro fazlası öğretmenlerin atama başvuruları müdürlüğümüz http://edirne.meb.gov.tr adresinde bulunan norm fazlası öğretmen başvuru linkinden elektronik ortamda kullanıcı adına T.C. Kimlik numarası girilerek en fazla 15 okul/kurum tercih etmek suretiyle 29-31 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri 09 Haziran 2017 tarihinden itibaren yapılacaktır.

Bilgilerinizi, İlçeniz/Okulunuz/Kurumunuz norm fazlası öğretmenlerine duyurularak mağduriyete meydan verilmemesi ve başvuru onay işlemlerinin ekli kılavuz doğrultusunda titizlikle yürütülmesini önemle rica ederim.

 

Müdürlüğümüz Üst Yazısı için tıklayınız

Norm Kadro Fazlası / İhtiyaç Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Kılavuzu  için tıklayınız

İhtiyaç ve Norm Fazlası Listesi  için tıklayınız

Başvuru Sayfası Kullanım Kılavuzu

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.